OGŁOSZENIA PARAFIALNE - parafia

1 XII 2019
 PARAFIA CZERNICA
1.

Już po raz dwudziesty, za tydzień 8 XII 2019r., w II Niedzielę Adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest obchodzony Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to ważne dzieło, składając ofiary do puszek w ramach zbiórki prowadzonej dzisiaj przed kościołami i kaplicami w całej Polsce.  Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej. Wierni tworzący Kościół Katolicki na Wschodzie, gorliwie modlą się za ofiarodawców w duchu wdzięczności za przekazane ofiary. Przeżywany w Polsce i na placówkach polonijnych „Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie” tam, za wschodnią granicą, jest dniem wdzięczności  za tych którzy pomagają duchowo i materialnie.

2.
Wspólnota Wyższego Seminarium Duchownego zwraca się z prośbą do Przewielebnych Księży Proboszczów o zorganizowanie zbiórki darów natury (ziemniaki, marchew, pietruszka, buraki i inne) na potrzeby naszego WSD. Zainteresowanych, którzy będą chcieli przekazać dary prosimy o kontakt z ks. proboszczem.
3.
13-15 grudnia, (Jelenia Góra) – Dni skupienia dla dziewcząt 14+ pod hasłem: „Level up. Opcja: Niebo”. Siostry ze Zgromadzenia św. Marii Magdaleny od Pokuty zapraszają do swojego klasztoru w Jeleniej Górze na kolejne dni skupienia. Rozpoczęcie o godz. 17.00 w piątek, a zakończenie niedzielnym obiadem ok. 13.30. Koszt: 30 zł. Więcej informacji udziela oraz zapisy przyjmuje s. Magdalena: 661-184-228.
4.
Zachęcam do lektury czasopism katolickich.