OGŁOSZENIA PARAFIALNE - parafia

13 X 2019
PARAFIA CZRNICA
1.
Dzisiaj w naszej Wspólnocie Parafialnej Uroczystość Odpustowa ku czci św. Jadwigi w Chrośnicy. Suma odpustowa o godzinie 13.00 na którą z całego serca zapraszam.
2.
W Liturgii Kościoła obchodzimy:
  • We wtorek św. Teresy od Jezusa
  • W środę sw. Jadwigi Śląskiej – GŁÓWNEJ PATRONKI ŚLĄSKA
  • W czwartek św. Ignacego Antiocheńskiego
  • W piątek św. Łukasza Ewangelisty  - święto
3.

Dziś dzień FATIMSKI w naszej wspólnocie. Zapraszam na nabożeństwo różańcowe z nabożeństwem światła o godzinie 19.30. Jest to ostatnie nabożeństwo Fatimskie w tym roku. Zachęcam do ofiarowania próśb i podziękowań, które będą przedstawione Dobremu Bogu przez orędownictwo naszej Matki.
4.
Dziś w Kościele w Polsce obchodzimy XIX Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie chodźmy”.  Po mszach św. swoją ofiarą  wspieramy  Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia –  stypendia dla zdolnej ale uboższej młodzieży.
5.
W październiku w sposób szczególny oddajemy cześć Matce Bożej – wypraszamy potrzebne łaski modląc się na różańcu.

• Nabożeństwa różańcowe od wtorku do piątku  po wieczornej mszy św.
  • W październiku nie będzie katechez liturgicznych dla dzieci i młodzieży – wszystkich zapraszam na nabożeństwa różańcowe. Wpisane są one w formacje przygotowującą do sakramentów.
  • Na stoliku z gazetami wyłożone są  przygotowana koperty na ofiary na spłatę cyfrowego wyświetlacze pieśni. Wszystkim, którzy zechcą wesprzeć to dzieło składam podziękowanie. Wszystkich ofiarodawców będziemy wpisywać do księgi darczyńców jako świadectwo dla przyszłych pokoleń.
6.
Trwają zaawansowane prace przy wycenie, inwentaryzacji oraz prowadzeniu działań architektonicznych i konstruktorskich przy dachu naszego kościoła. Są to niezbędne prace do uzyskania pozwolenia konserwatora na prace przy zabytku i decyzji starostwa pozwalającą na prowadzenie prac budowlanych.
7.

15 października we wtorek zapraszam bierzmowanych wraz z bliskimi na Mszę św. dziękczynna za Sakrament. Jest to Msza św. ofiarowana od rodziców. Dziękuję za ofiarę 350 zł na renowacje naczyń liturgicznych jest to dar Rodziców młodzieży bierzmowanej. Po Mszy św. młodzież odbierze pamiątki udzielonego sakramentu.
8.

Za tydzień III Niedziela miesiąca. Modlimy się za Dobrodziejów i Ofiarodawców naszej świątyni – taca przeznaczona na cele inwestycyjne.
9.

Zbliża się miesiąc październik szczególnie poświęcony pamięci modlitewnej za zmarłych bliskich naszemu sercu. Nabożeństwa za zmarłych będziemy celebrować od 2,5,6,7,8 i 9 listopada po wieczornej Mszy św. w następującym porządku:
  • 2 listopada od numeru 1 do 30
  • 5 listopada od numeru 31 do 60
  • 6 listopada od numeru 61 do 90
  • 7 listopada od numeru 91 do 120
  • 8 listopada od numeru 121 do końca.

• 9 listopada polecać będziemy Miłosierdziu Boga zmarłych z Płoszczyny Msza św. w Czernicy o godzinie 9.00 oraz nabożeństwo wypominkowe za zmarłych
  • Nabożeństwo wypominkowe za zmarłych z  Chrośnicy i Janówka 2 listopada Msza św. w Chrośnicy o godzinie 11.30 i procesja na cmentarz  z modlitwą za zmarłych.
  • Procesja za zmarłych na cmentarzu w Płoszczynie o godzinie 13.00
10.

Na stoliku przygotowane są karty wspominkowe. Wypełnione czytelnie z zaznaczeniem numeru domu można będzie składać do przygotowanej skarbony. Ofiary składane podczas wypominek będą przeznaczone na remont dachu naszej świątyni. Już dziś składam „Bóg zapłać „ za wszelka pomoc
w realizacji tego ogromnego przedsięwzięcia

12.Spotkanie Rady parafialnej z Dziwiszowa we wtorek o godzinie 19.00 na plebanii w Czernicy.
13.
Spotkanie Rady Parafialnej z Czernicy w środę po wieczornej Mszy św. na plebanii.
14.

Zachęcam do lektury czasopism katolickich.