JUBILEUSZ 15 LECIA ŚWIĘCEŃ KS. TYTERY 4.06.22 - parafia

8 czerwca 2022

JUBILEUSZ 15-LECIA ŚWIĘCEŃ KAPŁAŃSKICH
KSIĘDZA PROBOSZCZA TOMASZA TYTERY

W minioną sobotę, uroczystą Mszą świętą rozpoczęły się obchody 15-lecia otrzymania święceń kapłańskich przez proboszcza ks. Tomasza Tyterę. We mszy wzięli udział m.in.: ks. Biskup (senior) Zbigniew Kiernikowski i dziekan ks. Bogdan Żygadło. Od licznie przybyłych parafian oraz gości jubilat otrzymał podziękowania za dotychczasową pracę oraz życzenia dalszej i owocnej służby Bogu.

Po Mszy świętej wszyscy zebrani udali się do świetlicy wiejskiej w Czernicy, gdzie odbyła się już bardziej świecka część obchodów jubileuszu. Na gości czekał smaczny poczęstunek, przygotowany przez sołtyski sołectw: Czernica, Janówek i Chrośnica. Oczywiście
w przygotowaniach poczęstunku pomagali mieszkańcy parafii, w szczególności mieszkańcy Czernicy. Szczególne słowa uznania kierujemy do sołtys Czernicy pani Ewy Smolnickiej, która wykorzystując swoją wiedzę i doświadczenie w przygotowywaniu
i koordynowaniu podobnych imprez, sprawiła, że wszystko przygotowane było na najwyższym poziomie.

Dziękujemy też wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w zorganizowaniu tej uroczystości.

Poniżej relacja fotograficzna z przebiegu uroczystości.