POŚWIĘCENIE I NADANIE SZTANDARU OSP CZERNICA - parafia

POŚWIĘCENIE I NADANIE SZTANDARU OSP CZERNICA

ARCHIWUM > 2021 ROK
2 października 2021r.

W sobotnie popołudnie w Kościele Parafialnym pw. Świętego Michała Archanioła w Czernicy odbyła się Msza Święta, podczas której ks. Tomasz Tytera - proboszcz parafii dokonał uroczystego poświęcenia sztandaru nadanego jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Czernicy. W uroczystości udział wzięli: Wójt Gminy Jeżów Sudecki E. Dudek, Przewodniczący Rady Gminy W. Lesik, przedstawiciele PSP w Jeleniej Górze, Komendant Powiatowy OSP W. Wojtaś, przedstawiciele Rady Parafialnej oraz licznie przybyli przedstawiciele OSP w Czernicy i ich rodziny. Po uroczystej Mszy świętej nastąpił przemarsz pocztu sztandarowego z kościoła do remizy, gdzie odbyło się nadanie sztandaru oraz dalsza część uroczystości. Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej.