FESTYN CZERNICKIEJ RODZINY 2023 - parafia

ARCHIWUM > 2023 ROK

Festyn Rodzinny w Czernicy - Niezapomniane wydarzenie dla lokalnej społeczności
Czernica, 10 czerwca 2023

W minioną sobotę na boisku wiejskim w Czernicy odbył się niezwykły Festyn Rodzinny, który przyciągnął liczne rodziny
i mieszkańców z okolicznych miejscowości. Impreza rozpoczęła się o godzinie 15.00 i trwała aż do późnych godzin nocnych, zapewniając niezapomnianą rozrywkę dla wszystkich uczestników. Już na samym początku festynu okazało się, że każdy znajdzie coś dla siebie. Dla najmłodszych przygotowano wiele konkursów i atrakcji. Dmuchane zjeżdżalnie rozbudziły dziecięcą radość i zapewniły bezpieczną zabawę. Dzięki uprzejmości właściciela ujeżdżalni i stadniny koni "Kasztelan" w Czernicy, dzieci na chwilę mogły przenieść się do krainy indian i kowboi dosiadając prawdziwych rumaków. Przyjezdny kiermasz z zabawkami także cieszył się ogromnym zainteresowaniem, dając najmłodszym możliwość znalezienia wymarzonej przytulanki czy nowej ulubionej zabawki. Nie tylko dzieci miały okazję do świetnej zabawy. Organizatorzy przygotowali też konkursy dla dorosłych, które wywołały dużą dawkę emocji i śmiechu. Wspaniałe nagrody były dodatkową motywacją do udziału w rywalizacji, a atmosfera pełna uśmiechów sprawiła, że konkursy stały się prawdziwą atrakcją festynu. W ramach festynu odbyły się również warsztaty modelarstwa lotniczego, które przyciągnęły pasjonatów tej dziedziny. Uczestnicy mieli okazję pogłębić swoją wiedzę i umiejętności, tworząc unikalne modele samolotów. To niezwykle kreatywne zajęcie wzbudziło duże zainteresowanie i spotkało się z uznaniem ze strony uczestników. Na festynie nie zabrakło też sportowych emocji. Mecz piłki nożnej rozegrany między drużyną OSP w Czernicy, a resztą młodzieży przyciągnął sporą grupę kibiców. Wzmożona rywalizacja, widowiskowe akcje i ciekawe zagrania sprawiły, że mecz był prawdziwym widowiskiem dla wszystkich obecnych. W trakcie festynu strażacy OSP w Czernicy zaprezentowali pokazy wozu bojowego, dzięki czemu uczestnicy mieli okazję zobaczyć ich sprzęt i poznać ich codzienną pracę na rzecz lokalnej społeczności. To ważne wydarzenie nie tylko dostarczyło informacji na temat działań strażaków, ale również ukazało ich profesjonalizm i poświęcenie. Miłośnicy słodkości mieli okazję uczestniczyć w konkursie ciast, w którym wzięły udział utalentowane gospodynie z Czernicy oraz miejscowy proboszcz. Ich wypieki rozbudziły apetyt uczestników, a zapach i smak wywołały prawdziwą ucztę dla podniebienia. Różnorodność ciast była imponująca i pokazała bogactwo kulinarnych tradycji lokalnej społeczności. Nie mogło również zabraknąć występów artystycznych. Chór "Czerniczanki" ze Szkoły Podstawowej w Czernicy zachwycił publiczność swoim pięknym śpiewem, a młody utalentowany artysta Arkadiusz Skóra zaprezentował swoje wokalne umiejętności, trafiając w serca słuchaczy. Dodatkowo, żeńska grupa taneczna ze Szkoły Tańca Beaty i Tomasza Tabor z Jeleniej Góry zaprezentowała widowiskowe układy taneczne, które podbiły serca wszystkich obecnych. Na festynie każdy mógł również delektować się pysznym jedzeniem. Firma MaBaKi z Czernicy serwowała pyszną pizzę, frytki i inne smakołyki, które cieszyły się ogromnym powodzeniem. Organizatorzy dodatkowo zadbali o pyszny poczęstunek, serwując aromatyczną zupę gulaszową oraz kanapki z pysznym smalczykiem i ogórkami. Nie brakowało również kiełbasek z grilla i innych smakowitych przysmaków, które zadowoliły podniebienia wszystkich uczestników. Imprezę uświetniła także moc dobrej muzyki, która towarzyszyła uczestnikom przez cały wieczór. Rytmy i melodie zachęcały do tańca.
Ogromne brawa i podziękowania należą się organizatorom imprezy, której główną pomysłodawczynią była pani Sołtys Ewa Smolnicka. Wielki wkład w organizację mieli również wszyscy członkowie rady sołeckiej, a wsparcie i zaangażowanie Przewodniczącego Rady Gminy w Jeżowie Sudeckim, pana Wacława Lesika, było nieocenione. Podziękowania należą się również pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Czernicy oraz pani Annie Skóra, oraz Chórowi "Czerniczanki" których występ przyczynił się do powstania wspaniałej atmosfery w trakcie festynu. Dziękujemy pani Kasztelan za sprawienie wielkiej radości dzieciom, które mogły, czasem pierwszy raz w życiu, obcować ze wspaniałymi zwierzętami jakimi są konie. Podziękowania należą się także wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowanie i przeprowadzenie tego wyjątkowego wydarzenia. BRAWO! Festyn Rodzinny w Czernicy już teraz zapisze się w pamięci uczestników jako niezapomniane wydarzenie, które zjednoczyło lokalną społeczność i dostarczyło radości, zabawy oraz kulinarnej rozkoszy. To właśnie takie inicjatywy przyczyniają się do budowania więzi społecznych i tworzenia wyjątkowej atmosfery w naszej wspólnocie. Czernica może być dumna z tak udanego festynu i już niecierpliwie czeka na kolejne podobne wydarzenia.

Galeria fotograficzna