WPROWADZENIE PROBOSZCZA - parafia

WPROWADZENIE PROBOSZCZA

UROCZYSTE WPROWADZENIE DO KOŚCIOŁA NOWEGO PROBOSZCZA KS. TOMASZA TYTERY

3 marca 2019r. w Kościele Parafialnym Świętego Michała Archanioła w Czernicy odbyło się uroczyste wprowadzenie do kościoła nowego proboszcza ks. Tomasza Tytery. Ceremoni wprowadzenia i przekazania kluczy do kościoła dokonał ks. dziekan Bogdan Żygadło. W imieniu całej wspólnoty nowego proboszcza powitali przedstawiciele: Rady Parafialnej, Koła Żywego Różańca, Liturgicznej Służby Ołtarza, lokalnych władz w osobach sołtysów sołectw Czernicy, Płoszczyny, Chrośnicy i Janówka, OSP w Czernicy, Szkoły Podstawowej w Czernicy. Przewodniczący Rady Parafialnej w swoim wystąpieniu przypomniał jak wielka jest moc wspólnej modlitwy i wiary w Boga. Ta moc sprawiła, że ks. Biskup Zbigniew Kiernikowski podjął decyzję o skierowaniu do naszej parafii nowego proboszcza. Po zakończeniu uroczystości odbyła się Msza Święta, której przewodniczył ks. Tomasz Tytera. Po Mszy Świętej udano się do Remizy Strażackiej w Czernicy na poczęstunek przygotowany przez strażaków i ich rodziny. Za ten dar z całego serca dziękujemy!