PÓŁKOLONIE W CZERNICY 2023 - parafia

Parafia
Św. Michała Archanioła
w Czernicy
Przejdź do treści

PÓŁKOLONIE W CZERNICY 2023

ARCHIWUM > 2023 ROK


Wspaniałe półkolonie w Czernicy, czyli niezapomniane letnie przygody!
 

W dniach od 26 czerwca do 7 lipca 2023 roku, malownicza miejscowość Czernica stała się areną niezwykłych półkolonii dla dwudziestki dzieci w wieku od 5 do 14 lat. Organizatorem kolonii był Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jeżowie Sudeckim. Podczas tych niezapomnianych dni, dzieci miały okazję pod opieką dwóch fantastycznych opiekunek, Pani Anny Horwat-Romaniuk i Pani Moniki Niedzielskiej, doświadczyć wielu niezwykłych przygód. Organizatorzy kładli szczególny nacisk na bezpieczeństwo dzieci, zapewniając im opiekę i wsparcie na każdym kroku.
 
Półkolonie obfitowały w różnorodne atrakcje, które wciągnęły młodych uczestników w świat przygody i odkrywania nowych umiejętności. Wśród atrakcji znalazły się m.in.:
 
  • Kolonijny kurs samoobrony, który był prowadzony przez eksperta sztuk i sportów walki, sensei Janusza Malczewskiego - instruktora Klubu Ju-Jitsu ANTEI w Jeleniej Górze. Podczas tego kursu dzieci miały możliwość uczestniczenia w pokazie broni i sprzętu używanego w zawodach sportowych oraz treningach. Ogromną ogromnym zainteresowaniem cieszył się  miniturniej Ken Jutsu, czyli walki na miecze. Oczywiście, wszystko odbywało się w bezpieczny sposób, dzieci używały mieczy piankowych oraz kasków ochronnych, co zapewniło im niezapomniane doświadczenia.
  • Warsztaty fotograficzne, połączone z pokazem sprzętu fotograficznego, rozbudziły w dzieciach pasję do twórczej zabawy światłem. Podczas pracy w podgrupach, mali adepci fotografii samodzielnie wykonywali modele obscura camera, czyli prostej kamery fotograficznej.
  • Wyjazdy na basen do Term Cieplickich oraz do mini zoo w Lubinie dostarczyły dzieciom mnóstwo radości i wspaniałej zabawy.
  • Niezapomnianym przeżyciem było również pokonanie trasy krajobrazowej z Wrzeszczyna do Pilchowic, która znajduje się na terenie Parku Krajobrazowego Doliny Bobru. Dzieci miały okazję podziwiać wspaniałe widoki i piękno otaczającej przyrody, co na długo pozostanie w ich pamięci.
  • Piernikowe warsztaty stanowiły smakowity element programu. Dzieci pod czujnym okiem ekspertki p. Martyny Durachty miały okazję przygotować i upiec fantastyczne i bardzo smaczne pierniczki. Proces wyrabiania ciasta i kształtowania pierniczków dostarczył wiele radości i satysfakcji małym cukiernikom.
  • Kolejny wyjazd poprowadził dzieci na warsztaty tematyczne do Dobkowa, gdzie miały możliwość przeprowadzenia fascynujących doświadczeń związanych z badaniem gleby i wody. To była okazja dla małych naukowców do zgłębiania tajemnic przyrody i odkrywania jej sekretów.
  • Wizyta w Parku Trampolin w Jeleniej Górze przyniosła mnóstwo ruchu, harców i fantastycznej zabawy. Dzieci mogły skakać, bawić się na trampolinach i spędzić aktywnie czas w przyjaznym i bezpiecznym otoczeniu pod czujnym okiem opiekunek.
  • Warsztaty wikliniarskie i warsztaty LEGO rozwijały kreatywność i zdolności manualne uczestników. Dzieci miały okazję uczyć się nowych umiejętności i tworzyć własne unikalne dzieła pod okiem wykwalifikowanych instruktorów.
  • Warsztaty kulinarne, podczas których dzieci pod okiem specjalisty p. Bartka Rybiałka samodzielnie przygotowały pizzę do wypieku.
  • Wyjazd do Szklarskiej Poręby i pokonanie trasy na Wodospad Kamieńczyk.

6 lipca odbyło się uroczyste zakończenie półkolonii, w którym uczestniczyły dzieci, opiekunowie, rodzice i sponsorzy. Strażacy z OSP w Czernicy przygotowali ognisko z pieczeniem kiełbasek przy remizie, które stanowiło doskonałą okazję do integracji i podziękowania wszystkim osobom, które przyczyniły się do zorganizowania tych fantastycznych zajęć dla dzieci. Nocleg w remizie oraz wieczorny pokaz filmowy sprawiły, że ostatnia noc na półkolonii była niezapomniana. Wszystkie dzieci zostały obdarowane przez opiekunów oraz Panią Sołtys i Przewodniczącego Rady Gminy upominkami, a same dzieci uhonorowały symbolicznymi pamiątkami wszystkich zaangażowanych w pomoc przy tym przedsięwzięciu.
Uroczystość zakończono podziękowaniami dla sponsorów i osób prowadzących warsztaty oraz degustacją ogromnego i pysznego tortu oraz innych smakołyków. Nieocenioną wartość dla półkolonii miały osoby, które uwierzyły w znaczenie i wartość takiego przedsięwzięcia i które poświęciły swój czas wolny i dzieliły się swoją wiedzą, prowadząc bezpłatne warsztaty tematyczne oraz sponsorzy.
 
Półkolonie w Czernicy przyniosły dzieciom mnóstwo wspaniałych i dobrych wspomnień. Dzięki zaangażowaniu organizatorów, fantastycznym opiekunkom oraz różnorodnym atrakcjom, dzieci miały okazję rozwijać swoje umiejętności, odkrywać nowe pasje i czerpać radość ze wspólnych zabaw. Bezpieczeństwo i dobro dzieci było priorytetem, co sprawiło, że rodzice mogli być spokojni o swoje pociechy.
 
Półkolonie to nie tylko czas beztroskiej zabawy, ale także okazja do nauki, rozwijania pasji i zdobywania nowych umiejętności. Warsztaty tematyczne, wyjazdy do ciekawych miejsc oraz spotkania z ekspertami przyczyniły się do wszechstronnego rozwoju dzieci. Dzięki tym doświadczeniom, maluchy zyskały pewność siebie, rozwijały kreatywność oraz zdobywały nowe umiejętności społeczne.
 
Każde dziecko, które uczestniczyło w tych półkoloniach, z pewnością zabrało ze sobą piękne wspomnienia i cenne doświadczenia. Półkolonie w Czernicy stały się dla nich okazją do odkrycia nowych pasji, przełamywania własnych ograniczeń i nawiązywania trwałych przyjaźni. Dzięki takim inicjatywom, dzieci rozwijają się w wielu sferach życia i nabierają pewności siebie, co ma istotne znaczenie dla ich przyszłego rozwoju. Do zobaczenia za rok!

Relacja fotograficzna (Uwaga, zdjęcia nie są ułożone w kolejności chronologicznej):Wróć do spisu treści