SENIORIADA 2023 - parafia

ARCHIWUM > 2023 ROK

Senioriada 2023
13 maja 2023

W sobotnie popołudnie w świetlicy wiejskiej w Czernicy odbyło się uroczyste spotkanie seniorów mieszkających w naszej wsi. Na licznie przybyłych gości czekała niespodzianka w postaci spektaklu pt. "Sąsiadki" wystawionego przez uczniów SP w Czernicy. Występ przygotowany został pod kierownictwem p. Anny Skóry. Nieco później, zaproszona przez organizatorów specjalistka ds. prewencji kryminalnej st.asp. Beata Sosulska-Baran z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, przedstawiła metody jakimi posługują się przestępcy chcący na drodze przestępstwa przywłaszczyć majątek starszej osoby. Rozdała także gadżety z informacjami instruującymi jak nie stać się ofiarą tego rodzaju przestępstwa. Nieco później wiązankimi kwiatów uhonorowano najstarszą seniorkę (p. J. Harasimowicz) oraz najstarszego seniora (p. M. Kozłowski) którzy znajdowali się na sali. Dalsza część imprezy upłynęła na rozmowach, wspomnieniach i degustacji smacznego posiłku przygotowanego przez organizatorów.
Na ręce Sołtysa p. Ewy Smolnickiej oraz członków Rady Sołeckiej, a także innych osób zaangażowanych w organizację tego przedsięwzięcia, składamy serdeczne podziękowania. Było miło i bardzo, bardzo smacznie.

Poniżej relacja fotograficzna z przebiegu imprezy.