CZERNICKIE MICHAŁKI 2022 - parafia

ARCHIWUM > 2022 ROK
"CZERNICKIE MICHAŁKI"
25.09. - 01.10.2022

Wszystko co miłe, szybko się kończy. I my też zakończyliśmy tydzień uroczystości, związanych z obchodami święta patrona naszej parafii Świętego Michała Archanioła pod nazwą "Czernickie Michałki". W minionym tygodniu doświadczyliśmy uczty muzycznej dla naszych uszu podczas Organowego Koncertu Uwielbienia, który rozpoczął obchody "Czernickich Michałków". Swój talent muzyczny zaprezentowały solistka Elżbieta Surmacz, której na organach akompaniowała mama Małgorzata Surmacz. Obie panie, to nasze lokalne artystki. Ela jest obecnie studentką na Wydziale Wokalistyki Akademii Muzycznej w Szczecinie. Gościem honorowym był bardzo uzdolniony muzyk, absolwent Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu - Antoni Pokora.

Kolejne dni, to nabożeństwa tematyczne:
  • We wtorek nabożeństwo do MB pod hasłem "Pod płaszczem opieki Matki Bożej" z aktem osobistego zawierzenia.
  • W środę nabożeństwo do Świętego Michała Archanioła pod nazwą "Święty Michale prowadź"
  • W czwartek Nabożeństwo Drogi Światła pod hasłem "Przez Krzyż do Światła"
  • W niedzielę Uroczysta Msza święta w podziękowaniu za zebrane plony ziemi

W tym samym czasie (i nieco wcześniej) trwały nieustanne przygotowania do realizacji spotkania integracyjnego (festynu) dla mieszkańców parafii i zaproszonych gości, mającego zwieńczyć tygodniowe obchody ku czci Świętego Michała. Powołana przez ks. proboszcza ekipa stanęła na wysokości zadania. Wczoraj po uroczystej Mszy świętej, w świetlicy wiejskiej w Czernicy odbył się festyn z wieloma atrakcjami. Odbyła się loteria fantowa oraz sprzedaż wypieków własnej produkcji, przygotowanych przez lokalne gospodynie. Wszyscy poczęstowani zostali pyszną zupą grochową, smalczykiem i chlebem własnego wypieku. Dodatkowo zainteresowani mogli zakupić bigos przygotowany osobiście przez ks. proboszcza Tomasza. Dla najmłodszych (i nie tylko) serwowany był popcorn i wata cukrowa. Nie zabrakło też konkursów sprawnościowych i intelektualnych. Szkoda tylko, że tak wielkie przedsięwzięcie nie spotkało się z oczekiwaną frekwencją mieszkańców parafii :(  Z niewiadomych przyczyn prawie połowa przygotowanych miejsc była pusta...